تاثیر امواج الکترومغناطیس بر مغز جنین چگونه است ؟

تاثیر امواج الکترومغناطیس بر مغز جنین : با این حال که تشعشعات ساطع شده از سمت لپ تاپ یا کامپیوتر ، موبایل و وای فای بسیار کم است ؛ اما قرار گرفتن بانوان باردار در معرض آن ها به مدت طولانی ، می تواند منجر به بروز اختلال در سلامت جنین گردد. ( گن با الیاف نقره )

زمانی میزان تاثیرگذاری امواج الکترومغناطیس بر جنین ، افزایش می یابد که تشعشعات الکترومغناطیسی در عملکرد بدن در سطح سلولی اختلال ایجاد کنند.

آسیب پذیری جنین در سه ماه اول بارداری بسیار بیشتر از ماه های دیگر می باشد ؛ چرا که بسیاری از فرایندهای موثر بر رشد جنین در این مدت زمان ، انجام می گیرد.

تاثیر امواج الکترومغناطیس بر مغز جنین

تاثیر امواج الکترومغناطیس بر مغز جنین

اختلال حافظه ، مشکلات یادگیری ( کاهش قدرت یادگیری ) ، آلزایمز ، تومورهای مغزی ، عقب ماندگی ذهنی و بسیاری دیگر از آسیب های ساختارهای مغزی ناشی از تاثیر امواج الکترومغناطیس بر روی مغز جنین ، می باشند ؛ در ذیل ، به برخی دیگر از عوارض این امواج نیز اشاره شده است.

استرس ، بیش فعالی ، اختلالات حرکتی ، اختلالات روحی و رفتاری ، چاقی ، سرطان ، اختلالات خواب ، کاهش ایمنی بدن ، اختلالات در رشد و از این قبیل موارد .

چگونه می توان در طول بارداری مانع اثر گذاری امواج الکترومغناطیس بر روی جنین شد ؟

در حال حاضر ، پزشکان زنان به بانوان باردار توصیه می کنند ، در طول بارداری از گن بارداری ضد امواج ، استفاده نمایند.

طبق مطالعات انجام شده ، با استفاده از گن بارداری ضد امواج ، می توان به راحتی از اثر گذاری امواج الکترومغناطیس بر روی جنین ، جلوگیری کرد.

استفاده از گن بارداری الیاف نقره دکتر مولر ، علاوه بر اینکه از جنین در برابر امواج الکترومغناطیس ، محافظت می کند ؛ بلکه از سقط و همچنین ، بروز درد در نواحی کمر و لگن و ترک خوردگی شکم در دوران بارداری نیز جلوگیری می کند.

طبق گفته پزشکان ، استفاده از گن ضد امواج دکتر مولر در دوران بارداری ، موجب کاهش 99 درصدی سقط و ناهنجاری های جنینی می گردد.

تاثیر امواج الکترومغناطیس بر مغز جنین

در طول دوره بارداری از قرار گرفتن در معرض امواج الکترومغناطیسی خودداری کنید.

سازمان بهداشت جهانی ، پرتوهای الکترومغناطیسی را به نواقص مادرزادی ارتباط داده است. بنابراین ، توصیه می شود که زنان باردار از استفاده طولانی مدت تلفن همراه و قرار گرفتن در معرض منابع پرتوهای الکترومغناطیسی در داخل منزل ؛ از قبیل امواج مایکروویو خودداری کنند.

معلوم شده است که کودکان به دلیل داشتن مغز کوچک تر ، جمجمه نازک تر ، سلول های در حال تقسیم سریع تر  و بافت مغز نرم تر در مقایسه با بزرگسالان ، در معرض خطر آسیب دیدگی بیشتری قرار دارند.

این همچنین نشان می دهد که نوزادان در داخل رحم مادر ، در مقایسه با کودکان بزرگ تر ، در معرض خطر بیشتری هستند ، چون آن ها در میان تمام رده های سنی انسان ها ، آسیب پذیرترین گروه محسوب می شوند.

در واقع ، مطالعات جدیدی انجام شده است که بر روی تاثیر استفاده از تلفن همراه بر روی مغز جنین حیوان تمرکز داشته و نشان داده اند که این تاثیرات بسیار زیانبخش می باشند.

استفاده از تلفن همراه در طول بارداری باعث آسیب های خاص بر روی مغز جنین می شود.

در یک مطالعه بر روی بیولوژی الکترومغناطیسی و دارو ، بزرگی تنش اکسایشی و سطوح مختلف فرارسان عصبی در مغز جنین موش  که مکرراً در معرض امواج تلفن همراه قرار گرفته بود مورد ارزیابی قرار گرفت.

در این تحقیق ، چهار گروه موش باردار ، مورد مطالعه قرار گرفتند. هر گروه در معرض سطوح متنوعی از پرتوها قرار گرفتند و یک گروه در معرض هیچگونه امواجی قرار داده نشد. سه گروه دیگر ، سه بار در روز ، هر بار به مدت 10 ، 30 یا 60 دقیقه در معرض امواج الکترومغناطیسی قرار می گرفتند. پس از گذر سه هفته ، تغییرات مغزی در جنین این موش ها مورد بررسی قرار گرفت.

معلوم شد که گروه های قرار گرفته در معرض امواج الکترومغناطیسی ، دچار تغییرات نورولوژیکی قابل ملاحظه ای شده اند. در واقع ، محققان بیان کردند که این امواج در هر سطحی برای مغز جنین موش ، مضر بوده است.

در حال حاضر شواهد خوبی مبنی بر این موضوع که تلفن های همراه و دیگر امواج الکترومغناطیس می تواند تاثیر منفی قابل ملاحظه ای بر روی جنین در حال رشد داشته باشد ، در دست می باشد.

Call Now Buttonمشاوره و فروش