عفونت قارچی واژن یا قارچ ناحیه تناسلی ، از بیماری های شایع ناحیه تناسلی در میان بانوان می باشد ؛ به طوری که از هر 4 زن ، 3 زن مبتلا به این عفونت خواهند شد و در بعضی موارد مشاهده می شود ، برخی از آن ها بیش از یک بار با آن درگیر شده اند. شورت الیاف نقره دکتر مولر نقش مهمی در پیشگیری و درمان قارچ ناحیه تناسلی دارد. با استفاده از محصولات بهداشتی دکتر مولر می توان راهکاری برای درمان و پیشگیری از این عارضه را در پیش گرفت.

درمان قارچ ناحیه تناسلی

از علائم و نشانه های آن باید به مواردی ؛ از جمله ترشح ، التهاب ، سوزش ، خارش واژن ، جوش در ناحیه تناسلی و از این قبیل موارد اشاره کنیم. طبق گفته متخصص زنان ، در صورت بی توجهی به این علائم و عدم اقدام جهت درمان ، بانوان با نشانه های شدیدتری رو به رو شده و امکان بروز عواقب جبران ناپذیر در طی آن نیز افزایش می یابد. عفونت قارچی واژن ، انواع متفاوتی دارد و پزشک پس از معاینه ، بهترین روش درمانی را به شما پیشنهاد می دهد. ما در ذیل شما رو با یکی از بهترین روش های درمان عفونت قارچی واژن که از بروز و عود مجدد آن نیز جلوگیری می کند ، آشنا خواهیم کرد ؛ خواندن این مقاله را از دست ندهید.

درمان قارچ ناحیه تناسلی با لباس زیر مناسب

دکتر مولر با تولید و طراحی لباس زیر مخصوص بانوان با استفاده از الیاف نقره ، توجهات بسیاری را به خود جلب کرد ؛ چرا که به کارگیری الیاف نقره در این محصول ، موجب شده است تا به خواص بیشماری ؛ از جمله ضد قارچ ، ضد بو و از این قبیل موارد دست پیدا کند ؛ به همین علت پزشکان زنان در بسیاری از مواقع ، استفاده از شورت الیاف نقره را به بیماران خود پیشنهاد کرده و بدین ترتیب ، به درمان آن ها می پردازند. مقاله جامعی در رابطه با شورت الیاف نقره ، تهیه شده و در سایت موجود است ؛ با مراجعه به آن ، به اطلاعات بیشتری دست خواهید یافت.

 

 

چگونه قارچ ناحیه تناسلی را درمان کنیم ؟

ناحیه تناسلی ، یکی از اندام هایی است که خصوصاً در زنانی که با واقعیت دردناک عفونت های قارچی دست به گریبان هستند ، باید مورد توجه خاص قرار گیرد. اما چه چیزی باعث عفونت قارچی ناحیه تناسلی می شود و اگر شما یکی از افرادی هستید که دچار آن شده اید ، چگونه می توانید برای درمان قارچ ناحیه تناسلی اقدام کنید ؟

عفونت های قارچی ناحیه تناسلی ، در اثر رشد بیش از حد نوعی قارچ به نام کاندیدا ، در ناحیه تناسلی شما به وجود می آید. گاهی اوقات ، بهم خوردگی تعادل در باکتری های روده ، باعث رشد بیش از حد قارچ کاندیدا می شود.

این قارچ به طور نرمال در واژن یافت می شود و در حالت تعادل با میکروارگانیسم های دیگر قرار دارد. ولی کاندیدا ، یک قارچ فرصت طلب است که در صورت داشتن شرایط ، رشد خواهد کرد. اگر میزان رشد این قارچ در حالت تعادل باشد ، احتمال ابتلا در شما وجود نخواهد داشت. در واقع دانشمندان برآورد کرده اند که 20 درصد زنان بدون وجود هیچگونه علائمی، در واژن خود ، کاندیدا دارند. ولی زمانی که تعادل رشد این میکروارگانیسم بهم بخورد ، نتیجه آن ، احساس درد و ناراحتی خواهد بود.

برخی علائم رایج عفونت قارچی ناحیه تناسلی ، عبارتند از :

 • خارش
 • سوزش
 • تورم
 • قرمزی
 • ترشح ماده پنیری شکل
 • احساس درد در هنگام ادرار
 • احساس درد در هنگام رابطه جنسی
 • در موارد حاد ، عفونت قارچی می تواند به ایجاد ترک هایی در دیواره واژن منجر شود.

 

 

علل عفونت قارچی واژن چیست ؟

استرس ، قند خون کنترل نشده – در صورت ابتلا به دیابت – اختلال روده ای و داروهایی از قبیل آنتی بیوتیک ها می تواند باعث مستعد شدن بدن شما برای رشد کاندیدا شود. این قرص ، عامل رایج رشد عفونت های قارچی می باشد. عفونت های قارچی با سطح استروژن بالا نیز ارتباط دارد. به همین دلیل است که زنانی که باردار هستند یا آن هایی که برای کنترل بارداری ، استروژن مصرف می کنند ، در برابر عفونت های قارچی مستعد هستند.

تشخیص قارچ ناحیه تناسلی

برای تشخیص واژینیت قارچی باید به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. در این ملاقات ، دکتر از شما سوالاتی در خصوص سابقه ابتلا به عفونت های واژن یا بیماری های مقاربتی می پرسد. سپس برای یافتن عفونت ، ابتدا ناحیه خارجی اندام تناسلی را معاینه می کند. پزشک برای بررسی نواحی داخلی واژن و دهانه رحم ، به کمک ابزاری به نام اسپکولوم دیواره های واژن را باز نگه می دارد. برای تعیین نوع قارچی که سبب بروز عفونت شده ، ممکن است پزشک از مایع واژن نمونه برداری کند. متخصص این نمونه را به آزمایشگاه می فرستد و نتیجه آزمایش ، به وی در ارائه راه درمانی موثرتر کمک می کند.

درمان عفونت های قارچی

علاوه بر اینکه دکتر شما می تواند نسخه ای را برای درمان عفونت قارچی برایتان بنویسد ، ولی برخی روش های درمان های از جمله استفاده از شورت با الیاف نقره که تحت پشتیبانی تحقیقات علمی نیز می باشند می توانند برای درمان قارچ ناحیه تناسلی ، مفید واقع شوند.

عفونت قارچ ناحیه تناسلی خفیف :

همانطور که گفته شد در قسمت درمان قارچ ناحیه تناسلی ، انتخاب نوع درمان به میزان و شدت نوع عفونت بستگی دارد. در حالت های خفیف و ساده عمدتا دکتر زنان با استفاده از برنامه دارویی روند درمان قارچ ناحیه تناسلی را شروع می کند. این پروسه احتمال دارد با استفاده از پماد های واژینال ، قرص های ضد قارچ ، لوسیون و یا شیاف باشد. ناگفته نماند که در عمده موارد با توصیهبه استفاده از شورت های الیاف نقره می توان تاثیرات بسزایی در روند بهبود مشاهده کرد.

عفونت قارچ های جدی تر :

در این شرایط به علت پیشرفت و حاد بودن وضعیت طبیعتا استفاده از برنامه های د اروئی برای درمان پاسخگو نخواهد بود و بایستی درمان های جدی تر را آغاز کنید.

درمان قارچ ناحیه تناسلی

چه موقعی باید از درمان های خانگی عفونت واژن پرهیز کنید ؟

همانطور که می دانید در عموم جامعه استفاده از روش های خانگی و سنتی همچنان رواج دارد. در بسیاری از درمان های خانگی برای اشخاص مبتلا به قارچ ناحیه تناسلی ، بی خطر می باشد. اما بخاطر داشته باشید که برخی افراد از درمان های خانگی بایستی اجتناب کنند ، عبارتند از :

 • خانم های باردار
 • اشخاصی که در معرض عفونت های انتقال پیدا کرده از روش تماس جنسی می باشند.
 • آنان که به عفونت مخمری واژن راجعه مبتلا هستند.

عوامل خطرزای عفونت قارچی واژن

فاکتورهای زیر شانس ابتلای شما به قارچ واژن را افزایش می دهند :

 • مصرف بیش از اندازه آنتی بیوتیک ها ، می تواند سبب از بین رفتن باکتری های مفید داخل واژن شده و زمینه رشد بیش از حد قارچ ها ، را فراهم کند.
 • در خانم های باردار یا خانم هایی که قرص های ضد بارداری استروژنی مصرف می کنند ، سطح هورمون استروژن بالاست. بالا بودن این هورمون شانس ابتلا به قارچ تناسلی را افزایش می دهد.
 • عدم کنترل دیابت ، زمینه مساعدی را برای رشد قارچ ها در واژن ایجاد می کند. بنابراین برای جلوگیری از ابتلای به عفونت قارچی واژن ، قند خون خود را مرتبا کنترل کنید.
 • ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن در اثر ابتلا به عفونت هایی چون ایدز و دریافت داروهای کورتیکواستروئید ، شانس ابتلای فرد به قارچ ناحیه تناسلی را افزایش می دهد.
 • واژینیت قارچی ، یک بیماری مقاربتی نمی باشد و از راه تماس جنسی منتقل نمی شود ؛ ولی داشتن فعالیت جنسی در حین ابتلا ، می تواند سبب پخش شدن قارچ های تناسلی شود.

پیشگیری از قارچ ناحیه تناسلی

 • برای اینکه هوا در لباس زیر شما جریان داشته باشد ، از لباس زیرهای نخی ، پنبه ای یا دارای الیاف طبیعی مانند شورت الیاف نقره ، استفاده نمایید.
 • بعد از هر بار دستشویی ، ناحیه تناسلی خود را از سمت جلو به سمت عقب شسته و خشک نمایید.
 • از لباس های زیر تنگ و چسبان استفاده نکنید.
 • در طول روز با مصرف مایعات کافی ، مرتب به دستشویی بروید و ادرار خود را نگه ندارید.
 • غلات سبوس دار و کربوهیدرات های پیچیده ، را جایگزین شکر تصفیه شده نمایید.
 • باکتری لاکتو باسیلوس که به صورت طبیعی در ماست وجود دارد ؛ نقش مهمی در پیشگیری از قارچ ناحیه تناسلی دارد. پس سعی کنید ماست را در برنامه غذایی خود بگنجانید.
 • از دوش واژینال و استفاده از خوشبوکننده ها ، صابون ها و شوینده های معطر و دستمال های معطر در ناحیه تناسلی ، پرهیز کنید.
 • تا زمانی که دکتر مولر در تهران برای شما آنتی بیوتیک تجویز نکرده ، از مصرف خودسرانه آن بپرهیزید.
 • سعی کنید تناسب اندام خود را حفظ کنید و در صورت داشتن اضافه وزن ، وزن خود را کاهش دهید.

درمان قارچ ناحیه تناسلی

عفونت قارچی واژن و بارداری

افزایش سطح هورمون های استروژن و پروژسترون و کاهش سطح ایمنی بدن در دوران بارداری ، بهترین محیط را برای رشد قارچ ها در ناحیه تناسلی فراهم می کند و هیمن امر سبب می شود ، که در دوران بارداری شانس ابتلای شما به قارچ ناحیه تناسلی افزایش یابد. درمان قارچ ناحیه تناسلی معمولا توسط تجویز دارو می باشد ؛ ولی از آن جایی که در دوران بارداری امکان استفاده از دارو وجود ندارد ، برای بیمار شیاف یا قرص های واژینال تجویز می شود. برای اینکه دچار التهاب واژن و لکه بینی یا خونریزی نشوید ، اپلیکاتور را تا انتها وارد نکنید و وارد کردن آن تا نصف ، کفایت می کند.

Call Now Buttonمشاوره و فروش