درمان قارچ ناحیه تناسلی

عفونت قارچ ناحیه تناسلی ؛ در اثر رشد بیش از اندازه قارچ ها در ناحیه مهبل ، رخ داده که باعث بروز علائمی ؛ از جمله ترشحات ، التهاب و خارش شدید واژن شده و باعث آزار بانوان می گردد. ( شورت الیاف نقره )

قارچ ها ، به طور طبیعی در ناحیه واژن زندگی می کنند و رشد آن ها ، توسط باکتری لاکتوباسیل کنترل می شود ؛ حال در صورتی که تعادل سیستم فرد به هم بخورد ، باکتری ها نمی توانند خوب عمل کنند و بدین ترتیب ، قارچ ها بیش از اندازه رشد کرده و منجر به بروز عفونت قارچی واژینال ، می شود .

اکثر بانوان در طول زندگی خود دست کم یک بار دچار این عفونت واژن ، می شوند ؛ لازم به ذکر است که امکان عود مجدد آن نیز وجود دارد ؛ در واقع باید گفت قارچ ناحیه تناسلی ، از عفونت های شایع در میان بانوان می باشد.

قارچ ناحیه تناسلی

بروز عفونت قارچی واژن در بانوان ، می تواند در اثر دلایل متفاوت ؛ از جمله استفاده از لباس زیر نامناسب ، باشد ؛ اما مهم تر از علت بروز این عفونت ، درمان و پیشگیری از عود مجدد آن ، می باشد ؛ چرا که در صورت عدم درمان به موقع ، امکان بروز عواقب جبران ناپذیر وجود دارد.

در این مقاله ؛ شما را با یکی از بهترین روش های درمان عفونت قارچ ناحیه تناسلی بانوان ، آشنا خواهیم کرد ؛ با ما همراه باشید.

پیشگیری از بروز عفونت قارچی واژن

رعایت مواردی که در ذیل به آن ها اشاره شده است ، می تواند از بروز قارچ ناحیه تناسلی جلوگیری نماید .

 • اولین و مهم ترین عامل موثر در پیشگیری از عفونت قارچی واژن ، استفاده از لباس زیر مناسب می باشد .
 • ناحیه تناسلی خود را خشک و تمیز نگه دارید .
 • از شستشوی درون واژن ، خودداری نمایید ؛ مگر اینکه پزشک به شما توصیه کرده باشد .
 • ادرارتان را نگه ندارید .
 • از مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها ، خودداری نمایید .
 • تعویض مکرر محصولات بهداشتی
 • عدم استفاده از شلوارهای تنگ و چسبان
 • و از این قبیل موارد

علائم عفونت قارچی واژن چیست ؟

 1. ترشحات واژن : از شایع ترین نشانه های عفونت ناحیه تناسلی ، باید به ترشحات سفید ، سبز یا زرد رنگ که از ناحیه واژن خارج می شود ، اشاره کنیم .
 2. خارش و سوزش : التهاب ، خارش و سوزش از دیگر علائم ابتلا به عفونت قارچی واژن می باشد ؛ ممکن است ، خارش و سوزش در حین رابطه جنسی و ادرار کردن ، بیشتر شود .
 3. بوی بد واژن : عفونت قارچی ناحیه تناسلی با بوی نامطبوعی نیز همراه خواهد بود ؛ البته بوی بد واژن در بیماری های دیگر ؛ از جمله واژینوز باکتریال نیز دیده می شود .
 4. درد
 5. قرمزی پوست
 6. جوش در ناحیه تناسلی
 7. و از این قبیل موارد

درمان قارچ ناحیه تناسلی با شورت الیاف نقره

شورت آنتی باکتریال دکتر مولر به علت استفاده از نخ نقره در بافت آن دارای خواص بیشماری ؛ از جمله ضد قارچ ، ضد میکروب ، ضد بو و از این قبیل موارد می باشد.

استفاده از لباس زیر مخصوص زنان با الیاف نقره ، می تواند بانوان را از ابتلا به بیماری های عفونی واژن ؛ از جمله قارچ ناحیه تناسلی ایمن نگه دارد و همچنین ، تاثیر به سزایی در درمان و پیشگیری از عود مجدد آن ها دارد ؛ از این رو ، بسیاری از پزشکان زنان در مواجه با این بیماری ها ، استفاده از این محصول را تجویز می کنند.

در صورت تمایل به آگاهی بیشتر در ارتباط با شورت الیاف نقره ، می توانید به مقاله مربوطه مراجعه نمایید.

Call Now Buttonمشاوره و فروش